Alkomat dopasowany do celu realizowania badania

Alkomaty to urządzenia, które w krótkim czasie pozwalają na uzyskanie informacji o stężeniu alkoholu we krwi. Badanie jest możliwe do wykonania ze względu na mieszanie się krwi w płucach z powietrzem, co pozwala na badanie stężenia krwi w organizmie w wydychanym przez badanego powietrzu. Jest to niewątpliwe bardzo wygodne, choćby dla policji, ale również dla pracodawców w firmach, którzy muszą wykonać badanie pracowników. Oczywiście badanie krwi daje znacznie dokładnie wyniki pomiarów, ale badanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu za pośrednictwem najnowszych, nowoczesnych urządzeń również zapewnia dużą dokładność.

Jaki alkomat wybrać?

Zanim wybierze się alkomat niezbędne jest określenie przede wszystkim w jakim celu ma być on użytkowany. W przypadku stosowania alkomatów przez osoby prywatne i w celu wykonania testów na własne potrzeby nie ma konieczności decydowania się na bardzo wydajne urządzenia. Czas po, którym możliwe jest wykonanie kolejnego pomiaru urządzeniem jest ważny w przedsiębiorstwach czy przy badaniach realizowanych przez policję. W najlepszych urządzeniach policyjnych czas realizowania kolejnego badania to nawet kilka sekund. Natomiast w urządzenia do użytku domowego ten czas jest dłuższy, ale nie wpływa on na dokładność wykonywanych pomiarów. Bardzo często w niższej jakości alkomatach niezbędne jest wykonanie kilku badań po różnym czasie i dokonanie wyliczenia średniej z badań, ale nie jest to uciążliwe przy wykonywaniu testów w warunkach domowych.

alkohit

Alkomaty dla policji

Jednymi z najbardziej poręcznych a jednocześnie szybko wykonujących testy na zawartość alkoholu są alkomaty policyjne, jak modele alcoblow. W tego rodzaju urządzeniach kolejne badanie można wykonać nawet po trzech sekundach. Jednocześnie badanie wykonywane jest bezustnikowo, czyli nie ma konieczności przy kolejnych badaniach zakładać nowego ustnika. Badanie wykonywane jest poprzez wydmuchanie w kierunku czujnika powietrza przez osobę poddawaną testowi na zawartość alkoholu. Analiza próbki jest również krótka a wynik badania przedstawiany jest na cyfrowych wyświetlaczach.