Jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem

Średnia zdawalność w Polsce egzaminów na prawo jazdy waha się w granicach 30%, tak więc ten egzamin nie należy do prostych. Czy na pewno? Instruktorzy  uważają, że nie jest to jednak kwestia egzaminu, ale braku odpowiedniego przygotowania. Jak zatem do niego podejść i o czym trzeba pamiętać, aby zdać egzamin praktyczny? O powodzeniu na egzaminie decyduje odpowiednie nastawienie i opanowanie nerwów. Stres nie jest w tym przypadku dobrym doradcą. Instruktor podczas praktycznej nauki jazdy po mieście, zapewne mówi, że uczestnik ruchu drogowego musi zachowywać się w sposób jednoznaczny i sygnalizować każdy planowany manewr przed rozpoczęciem jego wykonywania, a nie w jego trakcie. Jeździmy pewnie i zdecydowanie, niekoniecznie bardzo szybko.

Egzamin na prawo jazdy w praktyce

znak-pierszenstwo

Instruktorzy auto-szkoły kursy na prawo jazdy Łódź uczą takiego zachowania podczas lekcji praktycznych. Zwiększenie liczby pytań na egzaminie teoretycznym od ubiegłego roku niejedną osobę przyprawiło o zawrót głowy. Rzeczywiście jest się czego uczyć, ale chętni i zdeterminowani opanują ten materiał bez większych problemów. Jak wygląda egzamin praktyczny? Nie zapomnij przygotować samochodu do jazdy. To pomoże ci w opanowaniu nerwów i sprzyja koncentracji. Kandydat na kierowcę musi także zadbać o odpowiednie ustawienie fotela kierowcy, lusterek i zagłówków. Przyszły kierowca musi także zapiąć pasy bezpieczeństwa i upewnić się czy drzwi zostały właściwie zamknięte. Dobrze jest sprawdzić czy działają światła. Można ruszać. Na początek do wykonania są dwa zadania. Jazda po łuku do przodu i do tyłu oraz ruszanie pod górę z hamulca ręcznego.

Gdy to się udało, wyjeżdżamy na miasto. Aby pomyślnie przejść przez egzamin praktyczny należy zaliczyć: wyjazd na drogę główną z podporządkowanej, przejazd przez skrzyżowanie z działającą sygnalizacją, jazdę na rondzie, przejazd przez przejścia dla pieszych i inne. Nie należy poruszać się zbyt wolno. Dbamy o nieprzekraczanie prędkości, jednak warto wiedzieć, że ślamazarna i niepewna jazda  jest zagrożeniem w ruchu drogowym i kwalifikuje się do wystawienia mandatu. Egzaminu też można przez to nie zdać.